• https://www.facebook.com/susehripolatkoyluler/
                                                                                  SUŞEHRİ POLAT KÖYÜ
                                                                         - Badı saba benden selam söyle sılaya -


CELALETTİN KESKİN
celokeskin@mynet.com
HÜZÜNLÜ BAYRAMLAR
28/05/2019

Yine bir bayrama daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.Zira bir ay boyunca sırf allah rızası İçin yeme içmeden ve nefsin her türlü isteklerinden kendimizi korumanın ,yaratıcıya teslim olmanın haklı sevincini bayram ile birlikte yaşayacağız.Rahmet ve mağfiret ayında,müminlerin kardeşlerine daha fazla ilgi ve alaka göstermeleri gerekir.

Lakin yeryüzünde mazlum islam cağrafyası bırakın oruç tutmayı canlarını dahi koruyamamakta,sudan bahaneler ile kardeş kardeşi boğazlamakta.Bu ne korkunç bir durum ya rabbi.Müslümanlar ne kadar aciz kaldı.Batılılaların İçlerine yerleştirdikleri fitne tohumları semeresi verdi.Kendi olmasa bile içlerine düşürdükleri fesat odakaları ile ordaki insanları birbirine kırdırıyor.İşte yemen,işte suriye,işte ırak, asya ve afrika ezilen müslümalar,sömürülen ve değerleri ellerinden alınan ülkeler. 

İnsanlar oruç tutuyor ancak iftar ve sahur yapacak bir lokması bile yok.Bir taraftan gözüken tablo bu.Ama diğer tarafta allah ne verdi ise mükellef kurulan sofralar,israf edilen tatlar ve lezzetler.Yerken acaba lokmalar boğazımıza takılıyormu.? Afrikada, yemende açlıkta ölen çocuklar aklımıza geliyormu.? Onların bu kötü günlerinde ne yapıyoruz neler yapmalıyız.

Ülkemizde duyarlı insanların uğraşları ile bu kardeşlerimize az da olsa yardımlar gönderilmektedir.Devletimiz tüm mazlumlara yardım etmek için uğraşmakta,nerde uzatılan bir el varsa ona elini uzatmakta.Ançak bu işlerde bile bizi başka şeyler ile oyalamakta ,yardımların yerine ulaşmasına engel bile olmaktalar.Atalarımızın zamanında dünyaya verdiği huzur,barış eman ve güveni bizlere çok görmekteler.

Ama bizler onların varisleri olarak bu bayramlarda en yakınımızdan başlayarak tüm insanlığa kardeşlik ve yardımseverlik tarafımızı göstermeliyiz.Az da olsa yardım kuruluşları aracılığı ile onlara yardım etmeliyiz.Bazıları söylüyor yardım ediyoruz ama yerine ulaşıyormu diye.Sen yardım edeceksin ve yaptığın yardımın nereye ve nasıl gittiğini takip edeceksin.Bu sorumluluk bize ait olmalı.Yardım kuruluşlarının çalışan insanlarını bizler desteklemeli ve denetlemeliyiz.

Gelin bu bayram kendimize bayramlık almayalım.Çocuklarımızada anlatalım onlarla birlikte mazlum kardeşlerimize bir nebze de olsa yadım edelim.Unutmayalım ki müminler kardeştir,hepimiz birbirimizden sorumluyuz.Bu dünya hepimizin.Birlikte olursak güçlü oluruz,güçlü olursak söz sahibi oluruz.Güçün değil hakkın güçlü olduğu bir dünya için çalışmalıyız.
Bu bayram masum ve mazlum çocukların yüzleri gülsün.Bayramınız mübarek olsun.

 1384 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KERBELAYI ANLAMAK.... - 18/09/2018
Hz. Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilmeden önceki konuşması
Süleymaniye`de Bayram Sabahı - 14/06/2018
Süleymaniye`de Bayram Sabahı
POLAT DERESİ BİRLİĞİ RÜYASI - BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR- - 05/12/2017
HİZMET EHLİ OLMAK - 02/11/2017
HİZMET EHLİ OLMAK
GÜZEL KÖYÜM - 30/10/2017
GÜZEL KÖYÜM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret50039
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.208832.3378
Euro34.786334.9257
Hava Durumu
POLATDERESİ VİDEOLAR
SUŞEHRİHABER SİTESİ
REKLAM