• https://www.facebook.com/susehripolatkoyluler/
                                                                                  SUŞEHRİ POLAT KÖYÜ
                                                                         - Badı saba benden selam söyle sılaya -


6. Ay Toplantısı

POLAT KÖYLÜLER SILADA BİR ARAYA GELDİ.HAZİRAN AYI TOPLANTISI KÖYDE YAPILDI


Bayram tatilin uzun olması ve köyde ve yaylada hatıra ormanı dikimi için güzel bir fırsat oldu.Bu etkinliği düzenleme fikri ortaya çıktığında ,köylüler çoğunlukla katılacağını söylediler.Bayramdan önce ve bayramda istanbuldan,antalyadan köylüler yollara çıktı.

 

Bayram namazında köy camimiz kalabalık bir cemaat ile bayram nazını eda etti.Hep birlikte bayramlaşma yapıldı.Birlik ve beraberlik içinde  kucaklaştık ve hasret giderdik. Daha sonra köyde komşuları dolaşarak bayramlaştık.

 

Yukarı köyde mezarlığın etrafına çam ve sedir fidanlarını dikmek için yola koyulduk.Hep birlikte kalabalık bir şekilde  fidanlarımızı diktik.Herkes anne babası veya torunu adına fidanını dikti.Bizler fidanları dikerken Seyfettin keskin ve Şener keskin kuranı kerim okudular,ölmüşlerimizin ruhlarına Fatihalar gönderdik.

 

Daha  sonra Cuma namazı için köy camisinde toplandık.Namazdan sonra muhtarımız hüseyin yılmaz abimiz gelen misafirlere ikram yaptı.Kalabalık bir ortamda yemekler yendi buz gibi ekşi ayranlar içildi.Muhtarımıza ve ailesine ,hizmet edenlere teşekkür ediyoruz.allah hayırlarını kabul etsin.Cumartesi günü yapacağımız  çakmakkır yaylası soğukgöze yaylası hatıra ormanı için toplantı yaptık.Yapılacak işleri tesit ettik işbölümü yaptık.Yemek için liste yapıldı suşehrinden alış veriş yapıldı.

 

Cumartesi sabah hep birlikte yaylaya çıktık.Fidanlarımızı toprakla buluşturduk.Zamanında yoğun çam ormanları ile kaplı olan yaylamız  yeniden çam fidanları ile buluştu.İnşaalllah insanlarımız sahip çıkar bu yaylalar çam fidanları ile şenlenir.Bizler fidanları dikerken Yemekleri hazırlayan  ekibimiz yaylada ikramları hazırlamanın gayreti içinde hummalı bir çalışma yapıyorlar.İşimizi bitirip yemek ikramının yapıkdığı alan gittik ve yemeklerimizi yedik.Peşinden semaver  ateşinde yapılan çaylarımızı yudumladık.Dostluk ve kardeşlik içinde bir güzel iş yapmanın hazzı ve mutluluğu içinde yayladan ayrıldık.


Daha güzel şeyler yapmanın hayalini kurarak tekrar sıladan gurbete dönmenin hazırlıklarına başladık.Bu etkinlikte bizlere maddi ve manevi destek sağlatan Suşehri kaymakamlığına ,Suşehri belediyesine,orman şefliğine,polatderesi derneğine muhatarımıza ,köylülerimize ve emeklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz…

 Temmuz ayı toplantı tarihi sonra açıklanacak.cüz dağıtımı yapıldı.08,06,2019

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret50888
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar33.015833.1481
Euro36.089036.2337
Hava Durumu
POLATDERESİ VİDEOLAR
SUŞEHRİHABER SİTESİ
REKLAM