• https://www.facebook.com/susehripolatkoyluler/
                                                                                  SUŞEHRİ POLAT KÖYÜ
                                                                         - Badı saba benden selam söyle sılaya -


5.Ay Toplantısı

MAYIS AYI TOPLANTIMIZI YAPTIK

ERHAN YILMAZIN EVİNDE TOPLANDIK

Toplantımıza yaklaşık yirmi iki kişi katıdı.Katılan köylülerimize ve misafirlere teşekkür  ediyoruz.
Toplantımıza evvela kuran okuyarak başladık.Yasin ve kısa sureleri okuduk.Seyfettin hocam kısa bir sohbet yaptı.Sohbetinde Kuranı Kerimden kevser suresinin ayetlerini okudu ve mealini açıkladı ve gerçek ümmet olmanın özelliklerinden bahsetti.Güzel ve verimli bir sohbet oldu.
Daha sonra köyümüzle ile ilgili konularda  görüş alışverişi yaptık.Toplantılar hakkında görüşler söylendi herkes bu sohbetli toplantıların yapılmasında hem fikir oldu.
Elimizden geldiği kadar toplantılara katılma çağrısı yapıldı.İlk defa katılan Ayhan yılmaz görüşlerini aktardı uzun yıllar görmediğim köylülerimi bu toplantı vesile ile görmüş oldum dedi.Okuğumuz kuranın ve yaptığımız hatmi şerifin duasını yaptık.Başta hane sahibinin geçmişleri ve tüm geçmişlerimize hediye ettik.Rabbim cümlesine ve cümle şehitlerimize rahmet eylesin.
Sohbetimiz Kendi aramızda sohbet ile devam etti.Daha sonra ev sahibinin ikramı verildi.Toplantımız gelecek toplantının yapılacağı tarih ve cüzlerin dağıtımı ve yapılan dua ile sona erdi.Köylülerimizden ricamız mümkün oldıuğu kadar toplantılara gelmeye bakalım.biraz duyarlı olalım.
Gelecek ay ki toplantı 02veya 03 Haziran 2018 tarihinde Mikail Altın da yapılacak.Ramazan olması hasabiyle iftarlı olacak.İftar ve toplantı Seyfettin Keskin hocanın görevli olduğu Dumlupınar camii salonunda yapılacaktır.
05,05,2018
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret50038
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.208832.3378
Euro34.786334.9257
Hava Durumu
POLATDERESİ VİDEOLAR
SUŞEHRİHABER SİTESİ
REKLAM