• https://www.facebook.com/susehripolatkoyluler/
                                                                                  SUŞEHRİ POLAT KÖYÜ
                                                                         - Badı saba benden selam söyle sılaya -


2017 TOPLANTILARI

12.ARALIK AYI TOPLANTISI ÇENGELKÖYDE MAHMUT IŞIKIN EVİNDE YAPILDI


Toplantımıza katılım yoğu oldu misafirlerle birlikte yaklaşık 35 kişi ile yapıldı.İlk defa gelmeyen arkadaşlar katıldı.Kendilerine teşekkür ediyor bundan sonraki toplantılarda gelmelerini istiyoruz.Birlik ve beraberlik hep birlikte olur.Toplantımıza her zaman ki gibi kuranı kerim okuyarak başladık ve hatim duamızı yaptık.Daha sonra seyfettin hocamız namaz ile güncel konularda uygulamalı sohbet yaptı ve çok verimli oldu.Daha sonra arkadaşlarımız kendi aralarında sohbetler etmeye ,köyündeki geçmiş anılarını anlatmaya o günleri tekrar yaşamış gibi oldular.Faruk ışık abimiz Köy ile ilgili anılarını anlattı.Her toplantımıza telefondan 3 g ile bağlanan antalyadan murat ışık  bir vesile ile İstanbula gelerek toplantımıza katıldı.Kendisine bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz.
Ayrıca toplantımızı telefonla arayarak hayırlı olsun dileklerini sunan ali Keskin,Alaattin Kaya Ahmet Işık kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.Toplantımız verilen yemek , çay ve ikramın ardından yapılan dua ile sona erdi.
Gelecek toplantı 6 Ocak 2018 günü çengelköyde Yalçın Erdem de yapılacaktır.
02.12.2017 

11.TOPLANTI METİN ŞENER'İN EVİNDE YAPILDI.
Toplantımıza katılım biraz fie versekte yaklaşık 23-24 kişi ile yapıldı.Gelmeyen arkadaşları bundan sonra daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.Birlik ve beraberlik hep birlikte olur.Toplantımıza her zaman ki gibi kuranı kerim okuyarak başladık ve hatim duamızı yaptık.Daha sonra seyfettin hocamız namaz ile güncel konularda uygulamalı sohbet yaptı ve çok verimli oldu.
Daha sonra arkadaşlarımız kendi aralarında sohbetler etmeye ,köyündeki geçmiş anılarını anlatmaya o günleri tekrar yaşamış gibi oldular.Her toplantımıza telefondan 3 g ile bağlanan antalyadan murat ışık ve polatköyünden ali keskin ve zülfikar şener ile görüşüldü.
Ayrıca toplantımıza Suşehri kaymakamlık yazı işleri müdürü Ahmet öğretici de katılarak bizleri onurlandırdı.Toplantımız verilen çay ve iramın ardından yapılan dua ile sona erdi.Gelecek toplantı 2 aralık 2017 günü çengelköyde mahmut ışık ta yapılacaktır.
04.11.2017 

10. TOPANTIMIZ GÜLTEKİN IŞIKTA  YAPILDI.

Ekim ayı toplantımız  pendikte Gültekin Işık kardeşimizin evinde yapıldı.Toplantımıza Komşu köyümüz Yoncalıdan Burhan Kaya,Ahmet Kaya Ramazan kaya  da katıldı.
Ayrıca toplantımıza Taklak köyünden Davut Özbek  ve İstanbula misafir olarak gelen Suşehri müftümüz ve arkadaşlarıda katıldılar.Toplantıya 26 kişi katıldı.

 

Toplantımıza ilk olarak kuranı kerim okunarak başladı.Daha sonra toplantımıza katılan Müftümüz Yaşar Kaşkaya  hatim  duasını yaptı.Kısa olarak sohbet edildi.Suşehrinde yapılacak olan Çocuk kuran kursu hakkında bilgi verdiler.İstanbulda yaşayan hemşehrilerden yardım istediler.

 

Toplantımızda güncel konular görüşüldü.Polatköyü interent sitesi ve sosyal medya hesapları hakkında bilgiler verildi.Polatderesi derneğnde verilecek olan fokllor  ve saz kursuna katılma çağrısı yapıldı.

 

Daha sonra ev sahibi tarafından ikram yapıldı.hoş sohbet içinde toplantımız sona erdi. Hatim için cüz datımı yapıldı ve mesaj atıldı.Gelecek ayın toplantısı pendikte Metin Şenerin evinde 4 kasım 2017 cumatesi yapılacak.

 07.10.2017


9.TOPLANTIMIZ KAYNARCADA YAŞAR KAYANIN EVİNDE
YAPILDI.

Eylül ayı toplantımız kaynarcada yaşar kayanın evinde yapıldı.Toplantımıza yaklaşık 26 kişi katıldı.Misafir olarak kavşut köyünden yegenimiz selahattin yıldırım katıldı.Toplantımız kuranı kerim  okunarak başlandı.Daha sonra seyfettin hocamız sohbet yaptı ve sağlam  imanlı bir müslüman nasıl olmalı  yüce  kitaba ve sünnete nasıl uymalıyız diyerek sohbetini tamamladı.Daha önceden okunan hatimlerin duası yapıldı ve geçmişlerimize ve şehitlerimize hediye edildi.Daha sonra serbest sohbete geçildi.kendi aramızda sohbetler yapıldı.Yaşar kaya yaşadığı olayları anlatarak misafirleri güldürdü. köyün içme suyu hattının yenilenmesi açılacak yol için köye yardım toplanmasına karar verildi.Verilen ikramlar ile toplantımız sona erdi.Cüz dagıtımı yapıldıGelecek toplantı pendik te gültekin ışık ta yapılması kararlaştırıldı.Katılan ve telefonla bağlanan herkese teşekkür ederiz.Gelecek toplantı gültekin ışık ta 7 ekim 2017 tarihinde
olacaktır.
10.08.2017


8.TOPLANTIMIZ KÜÇÜKSUDA HÜSAMETTİN KESKİNDE YAPILDI.

Toplamtımıza yaklaşık 30 kişi katıldı.Sıcak geçen yaz aylarına ragğmen toplantıya katılan arkadaşlara teşekkür ederiz.Toplantımıza Tekirdağdan İsrafil altın ve ilk olarak Erhan Yılmaz da katıldılar.Toplantımız okumduğumuz yasin ve surelerin okunuşu ile başladı.Daha sonra Seyfetti hocamız kuranı kerimden
aytların manalarını okuyup Hz. musa  ile hızır a.s kıssasını anlattı.daha sonra okunan hatimlerin duası yapıldı.Gelecek hatimlerin dağıtımı yapıldı.Serbest olarak kendi aramızda sohbetler yapıldı.Yapılan ikramlardan sonra yapılan dua ile toplantımız sona erdi.Gelecek toplantı 09 eylül 2017 tarhinde kaynarcada yaşar Kayada yapılacaktır.
12.07.2017

7.TOPLANTIMIZ PENDİK TE PEHLİVAN KAYA NIN EVİNDE YAPILDI.

Toplantımıza yaklaşık 20 kişi katıldı.Yaz tatili olması nedeni ile tatilde olanlar ve gelemeyenler den dolayı sayımız az oldu.Kuran okunduktan sonra seyfettin hocamız ölüm hakkında  kısa bir sohbet yaptı. Daha sonra hatim duası ve yeni hatim dağitımı yapıldı.Toplantımıza almanyadan Zeki altın,Yoncalı köyünden Ramazan kaya iştirak etti.hoş güzel sohbetler yapıldı.Ayrıca antalyadan murat işık ile görüntülü telefon ile yapıldı. verilen ikram ile toplantımız sona erdi.

Pehlivan kaya ya misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyoruz..Allah birlik be beraberliğimizi daim eylesin.Yüce  Allah hepimizi  Hayatın her gününde birbirini seven ve biribirine sahip çıkanlardan eylesin.Gelecek toplantı 12 ağustos 2017 tarihinde Küçüksuda Hüsametti Keskinde yapılacaktır.
29..07.2017

6.TOPLANTIMIZ PENDİK TE SEYFETTİN KESKİN HOCANIN CAMİSİNDE GÜZEL BİR İFTAR İLE
GERÇEKLEŞTİ.

Toplantımız;polatköylüler olarak yaklaşık 30 kişi,Seyfettin hocanın camii derneği ve cemaatinden katılanlarla birlikte yaklaşık 43 kişi ile dumlupınar camii salonunda verilen iftar yemeği ile yapıldı.Güzel bir ramazan ortamında geçen iftarımız hoş sohbet ve yapılan güzel bir hizmet ile idrak edildi.Yemek duası yapıldıktan sonra çay ocağında çaylar içildi ve teravih namazı beklenmeye başlandı.  Çaylar bir taratan içilirken diğer taraftan sohbetler yapılmakta eski hatıralar anlatılmaktadır.Yunus emmi köydeki 4 gün aralıksız tuttuğu orucu anlatmaktadır.
Yemeğimize Dumlupınar camii derneği yönetimi ile birlikte köyümüzün yeğenlerinden yoncalıköyün den Ramazan Kaya kardeşimizde iştirak etti,Kendisine Cevat akşit hoca ile yaptığı ilmi çalışmalarda başarılar dileriz.Teravih namazını kıldıktan sonra toplantımız sona erdi.Ayrılmak isteyen ler ayrıldı,kalan arkadaşlar sahura kadar sohbet ettiler.Cüz dağıtımı yapıldı.Önceki yaptığımız hatimin de camiide duası yapıldı.Köyümüzden Hasta olan süleyman altın abimize şifa bulması için dualar edildi.Ayrıca Polat dan ali keskin ve Antalyadan Murat Işık telefonla arayarak selamlarını ilettiler.
Bu güzel iftar yemeğini veren Seyfettin hocamıza teşekkür ediyoruz.Gelecek toplantı temmuz ayının 29. da dolarbağda Pehlivan Kayanın evinde yapılacaktır.Toplantılarımza katılan köylülerimize ve misafirlerimize teşekkür ediyoruz.Allah razı olsun allaha emanet olun.10,06,2017 5. BEŞİNCİ TOPLANTIMIZ 

KÜÇÜKSUDA CELALETTİN KESKİN'NİN EVİNDE GERÇEKLEŞTİ
Toplantımıza yaklaşık 28 kişi katıldı.Köyümüzden keskinlerin damadı Murat Gür de katıldı.Almanyadan izine gelen Zeki Altında Katıldı ve yine bir fıkra anlattı.Mübarek üç aylar olması münasebeti ile İdrak edeceğimiz Berat kandili hakkında seyfettin hocamız konu ile ilgili kısa bir sohbet yaptı.Seyfettin hocamız ve Şener Keskin,Bilal Keskin tarafından okunan yasin ve surelerden sonra duaya geçildi.Daha önceden toplatıya katılanların okudukları hatimlerin de duası birlikte yapılıp tüm geçmişlerimize hediye edildi.Daha sonra kendi aramızda hasbihal ettik..Polat köyünden Ali Keskin ile canlı telefon bağlantısı yaptık ve hasret giderdik.Ali amcaya ve Muhlis Amcaya geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.Toplantı sonunda ev sahibi Celalettin Keskin nin misafirlere ikramı oldu.Güzel bir ortam içinde gelecek toplantının kararı ve hatim  okuyacaklar cüzlerini aldı.

Yapılan duanın  ardından toplantı sona erdi.Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz.Gelecek toplantı 10 Haziran 2017 tarihinde Gözdağında Seyfettin Keski'nin  görev yaptığı dumlupınar camiinde iftarlı olarak yapılacaktır.
06.05.2017


4. DÖRDÜNCÜ TOPLANTIMIZ

DOLAYOBA DA ALİ KESKİN'NİN
EVİNDE GERÇEKLEŞTİ
Toplantımıza yaklaşık 32 kişi katıldı.Köyümüzün büyüklerinden Yunus Kaya ve misafirimiz Taklak köyünden Ahmet Akçay,Akşar köyünden köyümüzün damadı Hüseyin Ayan da katıldı.
Seyfettin hocamız ve Adem Altın Bilal Keskin ve küçük kardeşimiz  Mustafa Altın tarafından okunan yasin ve surelerden sonra duaya geçildi.Daha önceden toplatıya katılanların okudukları hatimlerin de duası birlikte yapılıp tüm geçmişlerimize hediye edildi.Daha sonra kendi aramızda hasbihal ettik..Antalyadan Murat ışık ile canlı telefon bağlantısı yaptık ve hasret giderdik.Mahmut Işık Yaşar kaya ile birlikte köyde yaptıkları eski şakaları anlattı. Toplantı sonunda ev sahibi Ali Keskin nin misafirlere ikramı oldu.Güzel bir ortam içinde gelecek toplantının kararı ve hatim  okuyacaklar cüzlerini aldı.
Yapılan duanın  ardından toplantı sona erdi.Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz.Gelecek toplantı 6 Mayıs2017 tarihinde küçüksuda Celalettin Keskin de yapılacaktır.
01.04.2017


3. ÜÇÜNCÜ TOPLANTIMIZ DOLAYOBA DA MURAT KAYA' NIN EVİNDE GERÇEKLEŞTİ
Toplantımıza yaklaşık 24 kişi katıldı.Köyümüzün büyüklerinden Yunus Kaya ve  misafirimiz Taklak köyünden Ahmet Akçayda katıldı.
Seyfettin hocamız ve arkadaşlar tarafından okunan yasin ve surelerden sonra duaya geçildi.Daha önceden toplatıya katılanların okudukları hatimlerin de duası birlikte yapılıp tüm geçmişlerimize hediye edildi.
Daha sonra kendi aramızda hasbihal ettik.Yazın yapacağımız piknik hakkında konusuldu.Antalyadan Murat ışık ile canlı telefon bağlantısı yaptık ve hasret giderdik.Seyfettin Kaya kısa da olsa mey çaldı.Toplantı sonunda ev sahibi murat kayanın misafirlere ikramı oldu.Güzel bir ortam içinde gelecek toplantının kararı ve hatim  okuyacaklar cüzlerini aldı.
Yapılan duanın  ardından toplantı sona erdi.Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz.
Gelecek toplantı8 nisan 2017 tarihinde seyfettin keskin de yapılacaktır.
04,03,2017


2. İKİNCİ TOPLANTIMIZ KAYNARCADA KAYA ALTIN'NIN EVİNDE GERÇEKLEŞTİ
Toplantımıza yaklaşık 26 kişi katıldı.Köyümüzün büyüklerinden Sülayman altın ve Yunus Kaya da katıldı.Seyfettin hocamız ve arkadaşlar tarafından okunan yasin ve surelerden sonra duaya geçildi.Daha önceden toplatıya katılanların okudukları hatimlerin de duası birlikte yapılıp tüm geçmişlerimize hediye edildi.

  
Sömestir  tatilinde ümreye giden seyfettin hocamız orada yaşadıkları ve yaptıkları ziyretler ile ümre hakkında bilgilerini ve hatıralarını anlattı.Tüm kardeşlerimizin en kısa zamanda mukaddes topraklara girmesini yüce mevladan niyaz etti.Yapılan sohbetten sonra toplantıya katılanlar kendi aralarında derin bir sohbete başladılar.Eskilerden anlattılar.Yunus Kaya abimiz çocukken yaşadığı ve babasını kaybettiği başından geçen üzücü olayı detaylı anlattı.O günleri yeniden yaşadığını ve bu olayı ömrünün sonuna kadar asla unutamıyacağını söyledi.Yusuf amcayı rahmetle anıyoruz.Bu konuşmayı sonraki nesillere aktarmak için video kaydı yaptık.İnşallah yayınlıyacağız.Daha sonra kaya altın kardeşimizin verdiği ikram ve çaydan sonra yemek duasını yaptık.Bir dahaki toplantımızda okunacak hatimin paylatırılmasını yaptık.2017 3.cü topaltımız4 Mart Cumartesi günü Murat Kaya kardeşimizin dolayobada derneğin arkasındaki evinde yapılacaktır tüm köylülerimize duyrulur.
04.02.2017

1
.
 2017 YILI İLK TOPLANTISI KÜÇÜKSUDA ŞENER KESKİNDE YAPILDI

Kar yağışı nedeni ile 7 ocak ta yapılmasını planlanan toplantı bir hafta sonra küçüksuda yapıldı.toplantıya katılım yaklaşık otuz kişi kadar oldu.Köy büyüklerinden Cafer Işık ve Bayram Keskinde toplantıya katıldı.Toplantıya her zamanki gibi kuran okuyarak başlandı.Okunan ve yapılan duanın ardından Seyfettin hoca tarafından dini konulardan Abdest ile alakalı ayrıntılı bilgiler anlatıldı.Abdestin ve temizliğin öneminden bahsedildi.Daha sonra köylüler kendi aralarında sohbet ettiler.Ayrıca yılbaşı tatili için  almanyadan gelen Zeki altın köyle ilgili hatıralarını ve nükteli hikayeler anlattı ve katılanları gülmekten kırdı geçirdi.
Ayrıca polat köyü sitesi için elinde köy ile ilgili resim ve belge olanlardan resim ve belgeleri getirmeleri istendi.Köyümüzün geçmiş büyüklerinin hayatlarını anlattıkları yazılar istendi.Köy sülale kütüklerinin tamamlanması istendi.Şener keskinin verdiği ikram  ve çay ile tolantı  ve sohbet devam etti.Daha sonra yapılan dua ile toplantımız sona erdi.Katılan tüm köylülerimize teşekkür erderiz.Gelecek ayın toplantısı 4 Şubat 2017 cumartesi günü kaynarcada Kaya altının evinde yapılacaktır.
14,01,2017
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret50888
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar33.015833.1481
Euro36.089036.2337
Hava Durumu
POLATDERESİ VİDEOLAR
SUŞEHRİHABER SİTESİ
REKLAM